רשימת מאמרים אינדקס מונחים חיפוש מסך מלא על האסטרופדיה

המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א

אתר הבית | הרצאות וידאו | רשימת תפוצה | מפות כוכבים | פעילויות

 

 

Einstein Day

האסטרופדיה העברית                The Hebrew Astropedia

דברי פתיחה                                                       Introduction

 

גרסה – 2.0    08/05/2005

האסטרופדיה נמצאת בתהליך פיתוח

נודה לכם אם תדווחו לנו על תקלות ושגיאות באתר – לדוא"ל: astroclub@wise.tau.ac.il

 

Ø      האסטרופדיה העברית היא מיזם של המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, שמטרתה לספק ידע באסטרונומיה ופיזיקה בפרט, ובמדע בכלל, ללא תשלום, לכל דורש. האסטרופדיה מיועדת לציבור הרחב המתעניין במדע ובפרט לתלמידי תיכון, מורים, וחובבי אסטרונומיה. האסטרופדיה נועדה בין היתר לגשר על הפערים הגדולים בין הנלמד במערכת החינוך לבין הידע שאנו רואים בו זכות שצריכה להינתן לכל אדם.

Ø      האסטרופדיה היא מעין אינציקלופדיה עברית לנושאים באסטרונומיה ואסטרופיזיקה. בעתיד אנו מקווים שמיזם זה יתרחב לתחומים נוספים במדעים המדויקים.

Ø      האסטרופדיה איננה מאגר שלם, ואיננה מכסה (עדין) אפילו מקצת מהתחומים והנושאים באסטרונומיה ואסטרופיזיקה. עם הזמן, כך אנו מקווים, מאגר המאמרים באסטרופדיה יתרחב.

Ø      האסטרופדיה מתוחזקת ע"י המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, ונכתבה ע"י א/נשים שרואים חשיבות בקידום המדע והוראת המדעים בישראל.

Ø      הזכויות על תכני האסטרופדיה שמורות לכותבי המאמרים, באמצעות המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א (להרחבה ראה זכויות יוצרים).

 

מבנה האסטרופדיה ועצות לשימוש וחיפוש

 

Ø      האסטרופדיה מכילה מאמרים (על פי רוב בני מספר עמודים) בנושאים שונים. כל מאמר כולל, הגדרות למושגים שונים. המופע הראשון של מונח מסומן באותיות מודגשות, ובמופעים הבאים של המונח באותו מאמר, או במאמרים אחרים, המונח מקושר ל"הופעתו הראשונה" שבדרך כלל גם מגדירה את המונח (קרי לחיצה על המונח תביא אותנו להופעתו "הראשונה"). לצורך עניין זה גם שם של מאמר מתפקד כמונח.

 

Ø      לחיצה על כפתור רשימת מאמרים תגרום להופעת רשימת כל המאמרים באסטרופדיה בחלון התפריט מצד ימין. לחיצה על שם מאמר תגרום, תוך מספר שניות, למאמר להופיע בחלון התוכן מצד שמאל וכן מתחת לשם המאמר (בחלון התפריט הימני) יופיעו כל המונחים המוגדרים בתוך המאמר. המאמרים מסודרים על פי סדר נושאי החל מאופטיקה, דרך כיפת השמיים, מערכת השמש ועד קוסמולוגיה ונספחים.

 

Ø      לחיצה על כפתור "אינדקס מונחים" תגרום להופעת רשימת האלף-בית בחלון התפריט מצד ימין. לחיצה על אות תגרום, תוך מספר שניות, להופעת כל המונחים, המתחילים באות הנ"ל, תחת האות. לחיצה על מונח תגרום להופעת המאמר ובו המונח המבוקש בחלון התוכן השמאלי.

 

Ø      לחיצה על כפתור "חיפוש" תגרום להופעת כלי חיפוש בחלון התפריט מצד ימין ובאמצעותו ניתן לחפש טקסט כלשהו באסטרופדיה (או באינטרנט).

Ø      לחיצה על כפתור "על האסטרופדיה" תגרום להופעת עמוד פתיחה זה בחלון התוכן מצד שמאל.

Ø      גרסאות – האסטרופדיה הינה אוסף מאמרים מתפתח, שישופר ויורחב עם הזמן. גירסה 0.1 הושקה ב- 03/12/2004. על מנת לקבל מידע שוטף על עדכונים משמעותים באסטרופדיה וכן על יתר פעילויות המועדון האסטרונומי ניתן להרשם לרשימת התפוצה בדואר אלקטרוני של המועדון האסטרונומי. בדף עידכוני גירסאות, ניתן למצוא מידע השינויים שהוכנסו באסטרופדיה בין גרסה לגרסה.

 

כיצד אני יכול לעזור?

 

על מנת להרחיב את האסטרופדיה אנו זקוקים לעזרתכם! במידה ואתם יכולים לעזור בכתיבת מאמרים או מצאתם טעות או שגיאה אנא פנו למועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א – דף יצירת קשר.

 

כותבים

 

האסטרופדיה נכתבה, נערכה מדעית, לשונית, והוכנה כאתר אינטרנט ע"יהא/נשים הבאים (בסדר א,ב): ד"ר אמיר אברמוביץ', ערן אופק, אסף ברוולד, עמר ברומברג, אורלי גנת, חן גפני, אסף חורש, עופר ירון, יפתח לפקין, יעל מדברי, דר' מיכאל קרויטר, דוד פולישוק, דורון שלוש, מאיר שמעון, קרן שרון, וגל שריד.